90 dňová diéta alebo ako schudnúť za 90 dní bez jojo efektu

Znie to nereálne? Ak ste človek, ktorý potrebuje zredukovať svoju hmotnosť radikálne - s nami to je možné – dokonca bez jojo efektu. Chudnutie sme vám zjednodušili a pripravili sme vám diétny plán, počas ktorého bielkovinovou diétou dostanete svoje telo do ketózy, vďaka čomu za túto dobu môže ísť dole dokonca až 16 kilogramov! Stačí, ak budete dodržovať pokyny, ktoré vám dáme a očakávané výsledky sa dostavia. 

Ako bielkovinová diéta začína

90 dňová diéta začína prvou fázou, ktorá trvá 28 dní. Ako sme už spomínali, vďaka zmene stravovania sa vaše telo dostane do ketózy. V skratke začne vaše telo čerpať energiu z tukových zásob vďaka zníženiu denného príjmu sacharidov. Bielkovinová diéta s nami nie je úplne bezsacharidová, ale nízkosacharidová. Správne množstvo sacharidov prijatých jedlami MDieta zabezpečíme, aby sa nedostavil nežiadúci jo-jo efekt a zo stratenými kilogramami sa rozlúčite natrvalo. 

Netrápte sa s tým čo jesť a čo nejesť – prvý balíček určený na naštartovanie ketózy sme vyskladali tak, aby vám jedlá chutili, zároveň však máte istotu, že urobíte všetko správne. Je bohatý na chutné polievky, omelety, ale nájdete v ňom aj dezerty, ktoré zaručene uhasia chúťky po sladkých maškrtách. Aj preto je bielkovinová diéta s produktami MDieta hračkou. Obsah prvého balíčka aj s podrobnosťami nájdete tu: https://www.mdieta.sk/sk/mdieta-supreme-1faza.

Je medzi jedlami bielkovinovej diéty niečo, čo vám nesedí? Žiaden problém, tieto jedlá si viete nahradiť inými povolenými pochúťkami, ktoré ponúkame. Základom je, aby ste sa najedli s chuťou a radosťou. 

Už po 28 dňoch budete vidieť naozaj veľké rozdiely. Tým ale 90 dňová diéta – ako už názov napovedá – nekončí. Dôležité je pokračovať, aby úbytok hmotnosti pokračoval a telo si naďalej na bielkovinovú diétu zvykalo. K jedálničku je ideálne piť dostatočné množstvo tekutín a pridať aj pravidelný pohyb – taký, ktorý vám vyhovuje a budete si ho užívať. 

mdieta-blog-90-dnova-2

Bielkovinová diéta v druhej fáze – čo sa zmení?

Naďalej sa nebudete musieť trápiť vymýšľaním jedál, ktoré obsahujú dostatočné množstvo bielkovín a malé množstvo sacharidov. Balíček pre druhú fázu je opäť vyskladaný spôsobom, ktorý zaručí žiadané výsledky. 90 dňová diéta a jej druhá fáza znamenajú konzumáciu jedál MDieta 3 krát denne. Štvrté jedlo bude už len na vašej fantázii, dôležité je nezabudnúť na princípy bielkovinovej diéty. Doprajte si kvalitnú bielkovinu s povolenou zeleninkou, ale pozor, bez prílohy! Všetky podstatné informácie aj s jedálničkom sa dozviete TU: https://www.mdieta.sk/sk/mdieta-supreme-2faza.

Ak aj tento-krát nájdete v balíčku jedlá, ktoré nevyhovujú vašim chuťovým preferenciám, jednoducho si ich vymeníte za iné jedlá, ktoré bielkovinová diéta na našej stránke ponúka. 90 dňová diéta si aj v tejto fáze vyžaduje pravidelný pitný režim zložený z nápojov neobsahujúcich sacharidy. Siahnite po čistej vode, nesladenom čaji či káve. Pohyb je opäť dôležitým faktorom a napomôže budovaniu svalovej hmoty aj ľahšiemu chudnutiu.

Dostali ste sa tak ďaleko a pritom to vôbec nebolo tak zložité, ako sa na začiatku mohlo zdať. Gratulujeme, sme šťastní, že ste to s nami dotiahli až sem.

90 dňová diéta a jej koniec – ako pokračovať?

Pocit z úbytku hmotnosti je neopísateľný. Konečne ste dosiahli svoju vytúženú hmotnosť, cítite sa lepšie a váš život sa zmenil na nepoznanie (k lepšiemu). Teraz je ale dôležité nespadnúť do začarovaného kruhu nesprávnych stravovacích návykov a vydržať. 90 dňová diéta slúži na nakopnutie chudnutia a zlepšenia životosprávy. Bielkovinová diéta je však viac než len diéta, je to životný štýl, v ktorom treba pre zachovanie hmotnosti pokračovať. Nechcete predsa, aby vaša námaha skončila s nabratím stratených kilogramov, aj s úrokmi.

Princípom správneho pokračovania je zaradenie sacharidov naspäť do vášho jedálnička. Pozor ale na to – nie sú sacharidy ako sacharidy. Myslite na svoje zdravie a prijímajte len sacharidy, ktoré sa v jedlách nachádzajú prirodzene. Povedzte nie rafinovanému cukru, bielemu pečivu a nezdravým prílohám. Naďalej prijímajte dostatočné množstvo bielkovín, tekutín a samozrejmosťou je aj pravidelný pohyb, ktorý by sa mal stať nevyhnutnou súčasťou po zvyšok vášho života. Presný návod, ako sa správať po ukončení 90 dňovej diéty nájdete tu: https://www.mdieta.sk/sk/3-faza-diety.

Neberte 90 dňovú diétu ako niečo, čo skončí. Berte ju ako nasmerovanie k lepšej životospráve a zdravému životnému štýlu. Nezabudnite, že to robíte pre seba, nielen pre krajšie telo, ale aj pre lepšie fungovanie v živote. 

Akékoľvek nejasnosti ale aj otázky smerujte na našich výživových poradcov, s radosťou vám poradíme a na vašej ceste 90 dňovou diétou vás radi prevedieme. S nami to zvládnete.