Novoročné predsavzatia

Každoročne býva prelom rokov pre mnohých z nás príležitosťou na bilancovanie toho, čo sa nám podarilo, čo sme nestihli a taktiež príležitosťou na nové predsavzatia a závazky .

Prihlásim sa na kurz a začnem sa aktívne učiť cudzí jazyk. Prestanem fajčiť. Prečítam si každý mesiac jednu knihu. Budem častejšie navštevovať rodičov. A jedno z najčastejších novoročných predsavzatí, začnem chudnúť a športovať.

Je jasné, že počas uplynulých sviatkov na nás číhali nástrahy v podobe rôznych „dobrôt“ ako vyprážaný rezeň so zemiakovým šalátom, kapustnica s klobáskou a údeným masom, vianočné pečivo, koláče, punč, varené víno... Veď to všetci poznáme. A hlavne to, čo nasleduje po takomto hodovaní, nejaké to kilečko navyše. Ručička na váhe je neúprosná a preto sa s odhodlaním mnohí vrhnú do chudnutia.

Čo však robiť, aby nám toto odhodlanie vydržalo a dosiahli sme dobrý a hlavne trvalý výsledok.

Je potrebné si uvedomiť, že diéta nám pomôže a naštartuje zníženie hmotnosti, ale ďalej a trvalo musíme zmeniť svoje zlé stravovacie návyky a životosprávu.

Naplňme si špajzu zdravými potravinami, doprajme si dostatok zeleniny, strukoviny, celozrnné výrobky, ryby, kvatitné chudé mäso. Uprednostňujme šetrné a zdravé tepelné prípravy jedál, varenie, varenie v pare, zapekanie, prípadne grilovanie. A to všetko samozrejme v primeraných porciách.              

Inšpirujte sa receptami na našej stránke.

K tomu všetkému rozhýbme svoje telo, zapojme svaly. Studený január je ideálny na rezké prechádzky, napríklad každodenne pešo do práce, keď máme možnosť zájsť do prírody, pešo „vybehnúť“ po schodoch... Permanentka do fitka, či na plaváreň nám tiež pomôže k pravidelnosti pohybu.  Alebo si len tak zacvičme doma.

Po dňoch leňošenia a hojnosti je práve teraz ideálne obdobie na odľahčenie jedálnička a naštartovanie nového zdravšieho štýlu.

Na vytvorenie vhodného plánu stravovania a redukcie kontaktujte naše výživové poradkyne.

Bude nám potešením, ak budeme môcť byť nápomocní pri Vašom predsavzatí a samozrejme pri konečnom dobrom výsledku.

Nech Vám tento rok prinesie čo najviac pozitívnych udalostí a momentov a k tomu veľa zdravia a spokojnosti s Vašou postavou.

PF 2020