Jeseň praje chudnutiu! Prečo to tak je?

Mnohokrát dostávame od našich klientov otázku – ktoré obdobie je na chudnutie najideálnejšie? Väčšinou všetkým odporúčame: keď ste sa rozhodli zapracovať na svojej postave a životospráve, začať by ste mali hneď, bez ohľadu na čas v roku. Každé ročné obdobie totiž so sebou bude niesť nástrahy: či už neodoláte vianočným koláčom alebo letným grilovačkám a kokteilom. Jeseň je však k chudnúcim o čosi prajnejšia. Využite toto obdobie, spravte niečo pre seba a začnite s chudnutím ešte dnes!

1. Vraciame sa k zabehnutému režimu

Počas leta sa náš zabehnutý režim mení. Či už je to vplyvom dovoleniek, na ktorých si jednoducho doprajeme viac alebo rodinných osláv a chát – v lete je dodržiavanie akéhokoľvek diétneho plánu oveľa ťažšie. Naopak – jeseň je ako stvorená na prísnejší režim, ktorý diéty vyžadujú. Náš program sa ustáli a spomalí. Dodržiavanie nového jedálnička vám pôjde jednoduchšie, pretože lákavé letné prehrešky nás už nedobehnú.

2. Nie je ideálnejší čas na pohyb von ako teraz

Pohyb na čerstvom vzduchu je počas jesene ideálnym spôsobom ako sa udržať vo forme. Kým jar je plná alergénov a letá bývajú príliš teplé, počas jesene je vzduch čistejší. Ak vás nebaví tráviť hodiny vo fitku, polhodinová prechádzka, ľahký beh či korčuľovanie počas jesenných poobedí naštartujú váš metabolizmus a kilá pôjdu dolu jednoduchou a nenáročnou formou. Stačia len malé zmeny a výsledky pocítite už čoskoro: cestu autom do obchodu tentokrát absolvujte peši, miesto výťahu použite schody. Vaše telo sa vám určite poďakuje.

3. Máte k dispozícii sezónne potraviny

Jeseň so sebou prináša úrodu, ktorá je pre naše chudnutie prospešná. Milovníci húb sa môžu s chuťou pustiť do prípravy špecialít z húb na akýkoľvek spôsob. Taktiež prichádza obdobie tekvíc, ktoré obsahujú málo kalórií a oceníte ich ako hlavné jedlo či prílohu namiesto kalorických hranoliek či zemiakovej kaše. V rámci tretej fázy bielkovinovej diéty určite nezabudnite na zelené jablká – obsahujú vlákninu pre lepšie trávenie.

4. Nedostanú vás melancholické stavy

Zvykne vás počas tohto obdobia potrápiť jesenná depresia? Vďaka pevnejšiemu plánu a režimu vás tento rok určite z ďaleka obíde. Počas melancholických stavov totiž psychológovia okrem iného odporúčajú zamerať sa na seba, venovať sa cvičeniu a pohybu a prospeje vám takisto zmena jedálnička. Príliš veľa ťažkých a vysoko sacharidových jedál totiž spôsobuje kolísanie nálady, vďaka čomu sa náš organizmus dostáva do nerovnováhy. Ak chcete melancholickým stavom predísť, ale tiež privítať ďalší rok a nový človek, vyskúšajte diétny plán MDieta, podľa želaného úbytku kíl.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať na info@mdieta.sk, radi vám poradíme s akýmkoľvek problémom ohľadne chudnutia a zdravšieho stravovania.