Chudnutie v pároch: kto z vás to bude mať jednoduchšie?

Snažíte sa zo všetkých síl zhodiť kilá a ručička na váhe klesá veľmi pomaly, zatiaľ čo váš muž/ partner či známy sa vybral na tú istú cestu zhadzovania hmotnosti a ide mu to oveľa lepšie? Ak svoju diétu pevne dodržiavate, chyba nie je vo vás. Muži jednoducho chudnú oveľa rýchlejšie.

Pri diéte je podpora okolia rovnako dôležitá ako zdravší jedálniček či viac pohybu. Ak ste sa rozhodli chudnúť spolu s partnerom, budete mať oveľa väčšiu motiváciu a pravdepodobne aj lepšiu úspešnosť. Nenechajte sa odradiť ak uvidíte, že partnerovi ide chudnutie o čosi lepšie. A rovnako by aj váš partner mal pochopiť, že ženské telo funguje inak.

Prečo muži chudnú rýchlejšie?

1. Muži sú väčší – vo všeobecnosti sú muži väčší ako ženy. Čím väčší ste, tým viac energie spálite len jednoduchým pohybom ( preto napríklad veľmi obézni ľudia zhadzujú svoje prvé kilá veľmi rýchlym tempom). Takisto – ich bazálny metabolizmus ( kalórie, ktoré spálite v pokojovom stave) je oveľa vyšší ako ženský. Preto pánom občas stačí, že vynechajú klasický snack či prílohu a kilá veľmi rýchlo ubudnú.

2. Muži majú viac svalov  - mužské zloženie tela praje viac svalovej hmote a svaly spaľujú viac energie. Navyše – keď sa rozhodneme schudnúť, väčšinou sa vrhneme na aeróbne športy ako beh či rýchla chôdza. Štúdie však poukazujú na to, že do svojho tréningového plánu je dôležité zapojiť aj silové cvičenia. Nebojte sa preto vytiahnuť činky a trochu si zaposilňovať. 

Vyskúšajte: MDieta je založená na vysokoproteínových produktoch, vďaka ktorým chudnete z tukových zásob, nie zo svalovej hmoty. Zbavujete sa tak nepotrebného tuku a nie dôležitého svalstva.

3. Muži trávia menej času v kuchyni – tento fakt sa síce postupom doby začína stierať, dámy však stále viac času trávia v kuchyni prípravou jedál pre rodinu, ako páni. Mnohokrát si ani neuvedomíme čo všetko zjeme popri príprave skutočného obeda či večere a koľko kalórie navyše sme prijali len jednoduchým „uzobávaním“ si z ingrediencií.

4. Ženy sú väčší emocionálni jedáci - so ženami mávajú emócie oveľa častejšie ako s mužmi. Je dokázané, že práve ženy jedlom zajedajú stres, úzkosť, smútok ale tiež oslavujú úspechy. Muži sú voči emóciám omnoho odolnejší a preto s podobnými útokmi na chladničku až taký problém nemajú.

Ako sa vám chudnutie v páre podarí

Chudnite spolu, jedálniček majte každý svoj – ak sa spoločne vydáte na cestu zdravšieho stravovania, dávajte si pozor na veľkosť porcií. Muži toho môžu prijať značne viac aj počas diétneho režimu. Ak si nie ste svojim stravovaním istá, vybrať si môžete z pripravených diétnych plánov MDieta. Vaše porcie budú striktne dané, čím je dodržiavanie jedálnička jednoduchšie.

mdieta-spollocne-chudnutie-1

Nebojte sa silových cvičení -  mnoho žien sa silovým cvičeniam vyhýba, lebo sa boja, že získajú mohutnú postavu. Obyčajné dvíhanie činiek, drepy či veslovanie z vás však svalovca určite nespravia, naopak – pomôžu vám vytónovať postavu. Ak sa teda váš partner rozhodol schudnúť pomocou činiek, pridajte sa k nemu. S ľahšou váhou a rýchlejšou intenzitou opakovania pôjdu kilá dole, ani sa nebudete stačiť čudovať.

Odmeňte svoju snahu – chudnutie nie je jednoduchá cesta, preto sa občas (nie často) odmeňte za dobré výsledky. V našom e – shope nájdete mnoho výborných sladkostí, ktoré si obaja môžete dopriať ako občasnú odmenu. Páni s obľubou siahajú napríklad po karamelovej tyčinke s burizónmi dámy si u nás najradšej pochutnávajú na tyčinke s červeným ovocím. Všetky sladkosti u nás majú výbornú chuť napriek zníženému množstvu cukru.