Domov | Články o chudnutí | Je TOFU vhodné pre vašu diétu?

Výživový poradca

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA

Je TOFU vhodné pre vašu diétu?

feb 11 / 2019

O tofu ako náhrade syrov či dokonca niekedy klasických mäsových pokrmov ste už určite počuli. Obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ktoré počas diéty naše telo uvíta. Navyše je kvôli svojmu nízkemu obsahu tukov a vysokému obsahu bielkovín vhodná aj počas bielkovinovej diéty. V MDiete tofu odporúčame už od druhej fázy diétneho programu.

Čo by ste mali vedieť o TOFU
Tofu je v podstate "tvaroh" alebo "syr", ktorý sa vyrába zo sójového mlieka. Sójové bôby sa po namočení rozdrvia a uvaria. Po odcedení tejto zmesy vznikne sójový nápoj, ktorý sa po zrazení zmení na pevnú hmotu. Hmota sa neskôr zaťaží, aby z nej odtiekla prebytočná voda a tofu je na svete. Tofu, ktoré bežne dostať v potravinách, je len jedným z množstva druhov, ktoré sú na trhu dostupné. Existujú aj mäkšie variácie, ktoré sa svojou konzistenciou skôr podobajú pudingu. Určite ste si všimli, že na trhu sú dostupné rôzne variácie z tofu - tie sa vyrábajú naložením tejto potraviny do sójovej omáčky (údené tofu).

Pozitíva TOFU:

  • Tofu obsahuje až 12 g bielkovín na 100 g, preto je výborné počas bielkovinovej a akejkoľvek inéj diéty
  • Aj keď v súčasnosti je obľúbené najmä u vegánov, je vhodné aj pre celiatikov či ľudí, ktorí trpia intoleranciou laktózy, je vhodné aj vtedy ak trpíte zvýšeným cholesterolom
  • Tofu urýchľuje metabolizmus, podporuje zdravú činnosť nervového systému a má dokonca pozitívne účinky na pamäť a koncentráciu
  • Podľa niektorých výživových štúdií prispieva k dlhovekosti, podporuje tvorbu kĺbového tkaniva a tým tvorí prevenciu pred osteoporózov
  • Rovnako ako pri každej potravine, ani s TOFU to netreba preháňať. Určite ho však môžete zahrnúť do jedálnička 2 - 3 x týždenne a vaše telo sa vám poďakuje zlepšeným fungovaním prispievajúcim ku krajšej postave.
  • Výživové hodnoty na 100g tofu:
Energia/100gBielkoviny/100gSacharidyTuky
523 kJ12 g2 g8g

 

 

TOFU na sladko? Budete prekvapení!
Väčšina známych receptov s použitím TOFU sú klasické jedlá, kde tofu figuruje ako náhrada mäsa. Vedeli ste však, že z tofu jednoducho pripravíte aj vynikajúci dezert? Stačí ak tofu rozmixujete s troškou vody na hladký krém, pridáte vanilkovú esenciu, ovocie alebo med a zdravá sladkosť je na svete. Takýto krém sa hodí dokonca aj ako plnka do koláčov.
Pozrite si ďalšie skvelé recepty z TOFU.

 

 
Špeciálne ponuky, o ktorých budete vedieť prví!

Nové ponuky
diétnych pokrmov,
zľavy, novinky od mdiety

Proteínové jedlá MDieta sú vhodné aj ako doplnok k bežnému stravovaniu. Sú vhodnou voľbou ak ste sa rozhodli v diéte pokračovať, ale aj vtedy, ak ste ju práve ukončili a máte záujem trvalo si udržať želanú telesnú hmotnosť.

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER

 

Poštovné zdarma nad 66 €

V prípade objednávky nad 66 € neplatíte žiadne poštovné. Tovar vám doručíme kamkoľvek, v akomkoľvek množstve.

 

Online podpora

Sme tu pre vás aby sme vám poradili, každý pracovný deň od 8:00 do 16:00! Neváhajte nás kontaktovať!

 

Bezpečné platby

Platba prostredníctvom nášho eshopu je zabezpečená a vaše údaje sú chránené.

 

Doručenie najneskôr do 3 dní

Pri objednávke produktov garantujeme doručenie do troch pracovných dní od zadania objednávky!