Domov | Články o chudnutí | Bojuje vaše dieťa s nadváhou?

Výživový poradca

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA

Bojuje vaše dieťa s nadváhou?

sep 17 / 2018

Čoraz častejšie sa stretávame s nadváhou nielen u dospelých, ale tiež u detí. Či už za to môžu genetické predispozície, alebo nepomer medzi príjmom a výdajom energie, s nadváhou u detí začnite bojovať čo najskôr. V dospelosti by ich totiž mohli čakať oveľa vážnejšie problémy .

1. Pravidelná strava – výborný začiatok

Rána, kedy ledva stíhate pripraviť všetkých do pracovného dňa zvyknú byť hektické. Deti by raňajky ale vynechávať rozhodne nemali. Aj keď snaha naučiť dieťa raňajkovať mnoho krát zlyhá na tom, že malý školák ráno jednoducho nie je hladný, treba pamätať na to, že mnohokrát deťom jedia oči. Ak bude vidieť, že na stole ho čaká pekne pripravené a chutné jedlo, určite raňajky neodmietne.

Rovnako ako u dospelých je pravidelnosť stravy dôležitá, aj vaše dieťa by malo mať do čoho počas dňa zahryznúť. V opačnom prípade sa môže stať, že pobeží k najbližšiemu automatu na sladkosti. Desiata by mala dieťaťu dodať energiu, kým nepríde čas obeda. Ak už váš školák raňajkoval pečivo, na desiatu mu pribaľte jogurt prípadne ovocie.

2. Choďte im príkladom

Určite to sami poznáte – snažíte sa schudnúť, no kým sa ostatní členovia rodiny stravujú rovnako ako predtým, častokrát sa necháme zlákať zabehnutými koľajami. Ak však prejdete na zdravšiu stravu spolu s vašim dieťaťom, nebude to brať ako nutnosť, ale ako trvalú zmenu životného štýlu. Pomôcť si môžete aj tým, že z domácnosti odstránite všetky „mlsky“, po ktorých zvykneme siahať najmä vo večerných hodinách. Vyhýbajte sa však extrémom. Deti sladkosti milujú a ak im ich zakážete, o to viac ich budú chcieť. Pripravte im preto zdravú alternatívu, ktorá nezdravé sladkosti nahradí. Vyberajte dezerty, ktorých základ bude tvoriť biely jogurt či tvaroh, snažte sa čo najmenej používať bielu múku.

3. Hýbte sa spoločne

Ak si dieťa obľúbi šport a pravidelný pohyb v detstve, je pravdepodobné, že problémom s obezitou sa vyhne aj v budúcnosti. Riešením môže byť pohybovo zameraný krúžok, no ak sa pohyb stane súčasťou vášho spoločného života, chudnutie vám pôjde oveľa jednoduchšie. Poobedia strávené pred počítačom vymeňte za krátke prechádzky, víkendy využívajte na výlety po o okolí, choďte sa bicyklovať alebo korčuľovať, zahádžte si tanierom na kopci. Uvažujete o psíkovi? Starostlivosť o štvornohého miláčika vášmu dieťaťu takisto pomôže zaradiť pravidelný pohyb do svojho života.

4. Povedzte nie fastfoodom a sladeným nápojom

Deti obľubujú sladené nápoje a džúsy. Tie však obsahujú množstvo sacharidov navyše, ktoré u detí vyvolávajú nielen hyperaktivitu, ale škodia aj ich zdraviu. Ak už sa vaše dieťa nevie vzdať sladkých nápojov, odšťavujte si džúsy doma. Okrem toho je v dnešnej dobe trh preplnený fastfoodovými zariadeniami, ktoré  za dostupnú cenu ponúkajú rýchle občerstvenie, mnohokrát s nízkou výživovou hodnotou. Ak váš školák dostáva vreckové, občas ho skontrolujte, na čo peniažky míňa. Možno zistíte, že desiatu, ktorú mu pripravujete vymenil za fastfood.

 
Špeciálne ponuky, o ktorých budete vedieť prví!

Nové ponuky
diétnych pokrmov,
zľavy, novinky od mdiety

Proteínové jedlá MDieta sú vhodné aj ako doplnok k bežnému stravovaniu. Sú vhodnou voľbou ak ste sa rozhodli v diéte pokračovať, ale aj vtedy, ak ste ju práve ukončili a máte záujem trvalo si udržať želanú telesnú hmotnosť.

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER

 

Poštovné zdarma nad 66 €

V prípade objednávky nad 66 € neplatíte žiadne poštovné. Tovar vám doručíme kamkoľvek, v akomkoľvek množstve.

 

Online podpora

Sme tu pre vás aby sme vám poradili, každý pracovný deň od 8:00 do 16:00! Neváhajte nás kontaktovať!

 

Bezpečné platby

Platba prostredníctvom nášho eshopu je zabezpečená a vaše údaje sú chránené.

 

Doručenie najneskôr do 3 dní

Pri objednávke produktov garantujeme doručenie do troch pracovných dní od zadania objednávky!