Jednoduchý návod, ako zhodiť „dovolenkové“ kilá

Ak ste sa aj vy vrátili tento rok z dovolenky o niečo ťažší, nezúfajte. Prečítajte si niekoľko rád, ktoré vám pomôžu prinavrátiť sa k pôvodnej váhe.

chudnutie-po-dovolenke

Určite ste sa už stretli s klasickým dovolenkovým scenárom: pred letom si odopierame jedlo, snažíme sa schudnúť do plaviek, aby sme na pláži vyzerali čo najlepšie. No akonáhle sa dostaneme na miesto vytúženého oddychu, uvoľníme sa prepadneme lákavým dobrotám tamojšej kuchyne. K tomu ešte pridáme nejaký ten letný alkoholický drink a kilá navyše sú na svete. Ak ste sa aj vy vrátili tento rok z dovolenky o niečo ťažší, nezúfajte. Prečítajte si niekoľko rád, ktoré vám pomôžu prinavrátiť sa k pôvodnej váhe.

Dobrou správou je, že s dovolenkovými kilami je to podobné ako s tými vianočnými. Časť z nich sa stratí už len vďaka tomu, že sa vrátime ku svojej pôvodnej dennej rutine. Ak ste však všeobecne náchylní na priberanie, neodporúčame zhadzovanie letných kíl odkladať na neskôr. 3 kilá z minuloročnej dovolenky a 4 kilá z tohtoročnej sa vám budú neskôr zhadzovať oveľa ťažšie.

1. Vráťte sa k pôvodnej strave – ak ste aj na dovolenke zhrešili, neobviňujte sa, nič tým nevyriešite. Dôležité však je, aby ste sa k svojmu pôvodnému režimu vrátili čo najskôr. K naštartovaniu chudnutia vám samozrejme pomôže stará známa rovnica: jedzte veľa zeleniny, obmedzte sacharidy a prílohy. Ak už neviete odolať sladkostiam, dajte si ich doobeda, kedy váš metabolizmus pracuje rýchlejšie. Siahnite však radšej po zdravých sacharidoch – najlepšie ovocí.

2. Podporte látkovú výmenu – pravidelný pitný režim má pri redukcii váhy veľký význam. Dostatok vody podporuje látkovú výmenu a energetický výdaj. Staré porekadlo „hlad je prezlečený smäd“ má taktiež opodstatnenie v skutočnom stave organizmu. Niekedy, keď pocítite chuť dať si „niečo malé“ vaše telo pravdepodobne len signalizuje, že mu chýba tekutina. Vhodné sú minerálne vody, čistá voda či bylinkové čaje. Dávajte si pozor na sladené nápoje, ktoré obsahujú množstvo cukru.

3. Využite pekné počasie – nie ste fanúšikmi umárania sa v posilňovni? Ak sa chcete zbaviť letných kíl, pomôže vám aj ľahký pohyb na čerstvom vzduchu. Využite babie leto a strávte po práci aspoň polhodinu rezkou prechádzkou. Nepoužívajte výťah, na menší nákup sa vyberte radšej pešo alebo na bicykli.

4. Spravte si plán – jedným z najväčších nepriateľov diét je absencia plánu. Keď neviete, čo budete jesť, môže sa stať, že od hladu siahnete po akomkoľvek snacku, ktorý je práve po ruke.Pre všetkých, ktorí si chcú byť istí, že ich zhadzovanie dovolenkových kíl prebehne úspešne sme pripravili 3 týždňový balíček MDieta „Po dovolenke“. Porcie v balíčku vám vydržia na 3 týždne v druhej fáze diéty. Výhodou je, že počas troch týždňov sa nemusíte zamýšľať nad zdĺhavou prípravou jedál – bielkovinové pokrmy MDieta máte pripravené za pár minút. Jedno jedlo denne navyše nahradíte „ozajstným“ jedlom bohatým na bielkoviny – bez príloh. Dopriať si tak môžete kuracie či morčacie mäsko alebo rybu so šalátom. S diétnym balíčkom „Po dovolenke“ zredukujete svoju hmotnosť až do 5 kíl. Chudnete samozrejme len z tukových zásob – nie zo svalovej hmoty.

 

Prajeme vám veľa šťastia pri zhadzovaní dovolenkových kíl, nech vám na tohtoročné prázdniny ostanú len dobré spomienky.