Rozhovor s Milanom: dnes začína moja premena s MDiétou

Zaujíma vás ako sa chudne s MDietou? V týchto dňoch začal s bielkovinovou diétou chudnúť aj pán Milan z Košíc. Jeho príbeh budeme podrobne sledovať a informovať vás, ako sa mu v jeho programe darí.

_dsf5885_1

  • Počiatočná váha: 133 kg
  • Cieľová váha 105 kg
  • Odporučená dĺžka prvej fázy redukčného programu: 4 týždne

Prečo ste sa rozhodli schudnúť?

Na poslednej zdravotnej prehliadke mi namerali zvýšený cholesterol, kritickú som mal tiež hladinu cukru v krvi. Najväčším spúšťačom však bolo zistenie, že aj keď mám 47 rokov, fyzicky sa cítim oveľa staršie. Neviem aký život by ma čakal povedzme o 5 – 10 rokov, ak by to takto pokračovalo. Chcem si spoločne s rodinou vychutnať pekné chvíle a začal som sa naozaj obávať, že moja váha začína byť vážnou hrozbou, najmä pre moje zdravie.

Skúšali ste diéty už v minulosti?

Už predtým som sa pokúšal zhodiť nejaké to kilo, takže s diétami skúsenosť mám. Problémom ale bolo, že aj keď sa mi úspešne podarilo schudnúť, nabral som to naspäť, ani neviem ako.

V čom vidíte najväčší dôvod vášho priberania?

Mám dosť stresujúce povolanie. Niekedy poriadne nestihnem ani obed a potom ma zrazu prepadne neuveriteľný hlad, takže zjem čokoľvek. Pravdou tiež je, že som zvykol vynechať raňajky, pretože som nestíhal. Myslím že to sú najväčšie dôvody môjho priberania – zlá životospráva.

Ako ste sa dostali k MDiete?

Túto diétu mi odporučil známy. Jeho cieľom bolo schudnúť síce menej ako ja,  no keď som videl, že za necelý mesiac schudol okolo 5kg, povedal som si, že to musím zvládnuť aj ja. Kontaktoval som centrum redukcie hmotnosti MDieta, kde som absolvoval vstupné váženie. Na základe údajov mi bol odporučený diétny program a taktiež vysvetlené, ako počas jeho jednotlivých fáz postupovať. Tiež som tu zistil, že diéta vlastne prebieha pod dohľadom, takže kedykoľvek budem potrebovať s niečím poradiť, viem, kam sa môžem obrátiť.

V súčasnosti máte za sebou prvý týždeň diéty, aké sú vaše pocity?

Najťažšie boli prvé dva dni. Ani nie kvôli tomu, že by som pociťoval hlad, skôr kvôli tomu, že som si musel zvyknúť jesť pravidelne. Celkovo som sa však bál, či mi diéta bude chutiť, pretože mám dobré jedlo rád. Za ten čas som si však už niektoré jedlá stihol aj obľúbiť – zo sladkých jedál mi najviac chutí čokoládový a karamelový dezert, zo slaných sú to zas polievky – paradajkový a zeleninový krém. Tiež som prekvapený rýchlosťou chudnutia, ktorá je pre mňa motivujúca – za týždeň som už stihol zhodiť 3,5 kg.

Čo je podľa vás na diétach najťažšie?

Keď sa všetci okolo vás stravujú normálne a vy máte úplne iný jedálniček. Je lákavé zobnúť si tam zo slaných lupienkov, tu z čokolády. Ak sa však človek zatne a zopakuje si dôvody, pre ktoré sa rozhodol chudnúť, vypestuje si pevnú vôľu a bude so sebou oveľa spokojnejší.  Ja som si jednoducho po rokoch povedal: dnes začína moja premena, schudnem a budem zdravší. V týchto dňoch ma našťastie podporuje aj rodina, z chladničky zmizli nezdravé veci a nahradila ich zelenina.