Prečo začať s chudnutím už dnes?

Rozmýšľate o tom, že zhodíte pár kíl navyše, no neviete sa nijak „nakopnúť“? Dnes vám prinášame niekoľko motivačných dôvodov, prečo vám chudnutie zmení život k lepšiemu.

Sebavedomie a sebaláska

Je ťažké naučiť sa mať skutočne rád ak nie ste spokojní s tým, ako sa vidíte a bojíte sa toho, ako vás vidia ostatní. Ak je nadváha dôvodom, prečo máte nedostatočne vysoké sebavedomie, začnite s chudnutím a uvidíte, že každým dňom budete nielen zhadzovať, ale zároveň pristupovať k sebe pozitívnejšie. Počas chudnutia začnete chápať, čoho všetkého ste schopní, keď si to zaumienite a že váš život je pevne vo vašich rukách. Nechudnite pre nikoho iného, chudnite pre seba. Aj keď dôvody ako chcem si nájsť partnera, chcem sa páčiť okoliu, chcem dobre vyzerať, sú veľmi motivačné, postavte na prvé miesto sami seba. Keď sa presvedčíte o tom, že v novom tele bude najlepšie práve vám.

Pevné zdravie

Kilá navyše nie sú len čisto estetickým problémom, trpí nimi najmä naše zdravie. Ak sa rozhodnete bojovať s nadváhou, urobíte pozitívny krok najmä pre vaše zdravie.

  • Kĺby sa vám poďakujú, pretože každé kilo navyše zaťažuje váš pohybový systém. Ak máte dlhodobé problémy napríklad s kolenami, ktoré nie sú genetické ani spôsobené inou závažnou chorobou, s ubúdajúcimi kilami bude každý váš krok sviežejší a menej bolestivý.
  • Zdravé srdce je určite dôvodom, prečo by mala byť pre vás redukcia váhy motivačnou. Srdce, ktoré je obložené tukovou vrstvou nemôže správne fungovať a môže mať za následok vážne ochorenia ako aj vznik srdcového zlyhania.
  • Riziko cukrovky sa zvyšuje s každým pribratým kilom. Ak vďaka svojmu stravovaniu znížite alebo vylúčite niektoré druhy potravín ako príliš výdatné prílohy (knedľa), sladené nápoje a sacharidy, ktoré vášmu zdraviu neprospievajú( biela múka), zabojujete aj s cukrovkou.
  • Boj s večnou únavou. Ste neustále unavení, znechutení a nič vás nebaví? Aj obezita môže spôsobovať tento stav a s chudnutím ho natrvalo odstránite. Vďaka zníženiu kíl naberiete novú energiu do života a budete sa môcť naplno venovať tomu, čo vás skutočne baví.

 

Túžba po bábätku

Vedeli ste o tom, že už pri znížení svojej váhy o 10 % sa zlepšuje vaša plodnosť? Ak sa snažíte o dieťatko už dlhší čas a nedarí sa vám a zároveň ručička na vašej váhe ukazuje vyššie čísla, vďaka váhovej redukcii zvýšite možnosť počatia. V tuku sa totiž taktiež nachádzajú hormóny a ak ich je nadbytok, môžu spôsobovať problémy s otehotnením. A rozhodnúť sa schudnúť práve pre tento dôvod je azda najväčšou motiváciou.