3 športy, s ktorými sa chudne najľahšie

Snažíte sa zmeniť stravovacie návyky a popri novom životnom štýle zaradiť do svojho harmonogramu aj šport? Každá pohybová aktivita je lepšia ako žiadna, preto ak ste už našli svoju obľúbenú, určite sa jej nevzdávajte. Niektoré druhy aeróbnych aktivít vám predsa len pomôžu zhodiť nadbytočné kilá o čosi rýchlejšie. Viete, ktoré to sú?

Korčuľovanie

Dobrú správu máme pre všetkých, ktorí dávajú prednosť pohybu na čerstvom vzduchu. Práve korčuľovanie je výborný šport, pri ktorom nielen chudnete, ale tiež si vyrysujete postavu na problémových miestach ako sú stehná a zadok. Kolieskové korčule sa odporúčajú aj ľuďom s nadváhou – šetrí totiž vaše kĺby. Tento druh športu sa vám zapáči aj v prípade, ak ste doteraz športovali len veľmi málo, alebo si klasickú návštevu posilňovne nechcete ani predstaviť. Pri korčuľovaní nebudete mať ani pocit, že športujete a stane sa pre vás skôr koníčkom, ako „povinným“ tréningom.

96941488_xl

 Koľko spálite?

Váha

Počet spálených kalórií / 1 hod.

70 kg

270 kcal

80 kg

310 kcal

90 kg

348 kcal

 

Plávanie

Ďalší druh športu, ktorého sa nemusíte obávať ani v prípade, ak pohyb až tak neobľubujete. Plávanie nezaťažuje vaše kĺby, posilňuje srdce a cievy, pozitívne vplýva na vašu kondíciu a dokonca sa vďaka nemu viete zbaviť stresu. Pri chudnutí je dôležité najmä preto, že zrýchľuje metabolizmus a zároveň počas neho posilňujete veľké množstvo svalov.

thought-catalog-588143-unsplash

 Koľko spálite?

Váha

Počet spálených kalórií / 1 hod. – plávanie znak

Počet spálených kalórií / 1 hod. – plávanie kraul

70 kg

236 kcal

290 kcal

80 kg

270 kcal

340 kcal

90 kg

303 kcal

380 kcal

 

Beh

Nielen na chudnutie, ale aj na lepšiu náladu, odporúčame začať s behaním. Ak ste nikdy predtým nebehávali, začnite zľahka – nemusíte hneď šprintovať o závod. Len by vás to mohlo odradiť v prípade, ak by ste prestali hneď v začiatkoch vládať. Behanie zlepšuje kondíciu a prispieva k celkovému spevneniu tela a dobije vás pozitívnou energiou.

jenny-hill-202432-unsplash

 Koľko spálite?

Váha

Počet spálených kalórií / 1 hod. – ľahký beh, jogging

70 kg

665 kcal

80 kg

760 kcal

90 kg

855 kcal