Ako schudnúť z brucha? 1. časť

Ako schudnúť z brucha?

42511536_xl_0

Mnohí z nás si pri chudnutí želajú upraviť vzhľad konkrétnej časti tela. Ako správne schudnúť a začať tvarovať svoju postavu v brušnej partii?

Začnite zmenou jedálnička

Úprava stravy je dôležitým faktorom, na ktorý by ste sa mali pri snahe schudnúť mali určite zamerať. Spolu so správne zvoleným cvičením čoskoro zbadáte výsledky, na ktoré budete hrdí. V dnešnom článku sa zameriame práve úpravu jedálnička, ktorý vám pri snahe schudnúť z brucha veľmi pomôže.

 

1. Dodržiavajte pitný režim

pitny_rezim_0

Zabúdate počas dňa na pravidelný pitný režim? Pri chudnutí je tento zdravý návyk obzvlášť dôležitý. Akonáhle znížite príjem tekutín, pre vaše telo je to signál, že si má vodu uložiť do zásoby – mnohokrát v brušnej oblasti. Dostatok vody takisto napomáha zrýchliť metabolizmus a odplavuje toxíny z tela, preto je pre pitie pri chudnutí pre organizmus viac než prospešné

Pozor:  piť by ste mali najmä čistú vodu, prípadne minerálku. Sladké nápoje obsahujú veľa cukru, ktorý snahu schudnúť rýchlo prekazí.

Tip: na pitie určite nezabudnete, ak budete mať vodu neustále na očiach. Vyložte si v kancelárii na stôl pollitrový pohár, na cesty si so sebou vždy zoberte fľašu s vodou.

2. Vsaďte na proteíny

proteinova_dieta

O prospešnosti proteínov sa tohouž popísalo mnoho, preto sa prikloníme len k jednoduchšiemu zhrnutiu. Na strávenie proteínov spotrebuje telo omnoho viac energie, ako pri trávení cukrov, či tukov. Vďaka tomu váš metabolizmus pracuje rýchlejšie a telo prestane ukladať do zásoby tuk, čo sa pozitívne zobrazí aj na vzhľade vášho brucha. Nezabudnite preto do jedálnička zaradiť vajíčka, ryby, morské plody či mliečne výrobky. Aj bielkovinová diéta MDieta je založená na hyperproteínových produktoch, ktoré vám pomôžu pri snahe zredukovať hmotnosť a upraviť tak vzhľad vášho bruška.


3. Povedzte nie cukru a sladkostiam

Sú pre vás sladkosti neodmysliteľnou súčasťou stravovania? Ak prijímate cukor vo veľkých množstvách, premení sa na tuk, ktorý sa ukladá práve na problematických partiách. Dobrou správou je, že ak sa neviete sladkostí vzdať, viete ich nahradiť zdravším variantom, ktorý vám dokonca pri chudnutí pomôže.
V našom e – shope nájdete napríklad tyčinky, sušienky či iné sladkosti, so zvýšeným obsahom bielkovín a zníženým obsahom cukru. Pochutnať si teda môžete aj počas diéty a bruško tým neutrpí.

kokosova-tycinka-s-burizonmi-mdieta

4. Pomôžte si vlákninou

Vláknina je pri snahe schudnúť veľmi dôležitá a jej príjem v podobe povolených druhov zeleniny odporúčame aj pri redukčných programoch MDieta aj popri fázach, kedy je strava klientov zložená výhradne z hyperproteínových produktov. Vláknina vás rýchlejšie zasýti a rovnako pocit nasýtenosti udrží, preto máme pri jej prijímaní tendenciu zjesť menej. Taktiež pomáha pravidelnému vyprázdňovaniu. Nájdete ju v zelenine, strukovinách, orechoch, ovocí či obilninách a ovsených vločkách. Popri prijímaní vlákniny nezabúdajte na pitný režim, ktorý účinky vlákniny podporuje.

vlaknina_pri_diete

 

V ďalších článkoch sa zameriame tiež na konkrétne cviky, ktoré pomôžu vyformovať vaše brušné svaly. Držíme vám palce pri chudnutí!