Domov | Články o chudnutí | Zdravie po štyridsiatke

Výživový poradca

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA

Zdravie po štyridsiatke

mar 05 / 2020

zdrave jedloNaše telo prirodzene prechádza rôznymi obdobiami a zhruba vo veku 40 rokov nastáva určité spomalenie. Telo prechádza hormonálnymi zmenami, mení sa metabolizmus, čo spôsobuje nenápadné ukladanie tukových zásob. Postupne spomaľujeme svoje tempo a klesá výkonnosť.  Ubúda svalová hmota a zhoršuje sa kvalita kostí, čo môže viesť až k osteoporóze. U žien sa prejavuje menopauza so všetkými nie práve príjemnými prejavmi. Nezriedka sa objavujú psychické problémy až depresie. V dôsledku nadváhy sa zvyšuje riziko vzniku niektorých civilizačných ochorení, narastá riziko srdcovo cievnych ochorení, cukrovky 2. typu, onkologických ochorení.

Keď to všetko zosumarizujeme, znie to až hrozivo. Ale vôbec nemusí byť, záleží na nás ako sa k tomu postavíme. Vo výhode sú tí, pre ktorých je zdravá životospráva samozrejmosťou. Ak sa pravidelne hýbeme a stravujeme rozumne postačí jedálniček mierne upraviť. Znížiť príjem cukrov a naopak zvýšiť objem zeleniny a potravín bohatých na vlákninu je určite dobrá voľba. Okrem toho, že vláknina vďaka objemu navodí pocit sýtosti sú nesporné aj jej zdravotné benefity. Znižuje nám v krvi hladinu cholesterolu, pomáha udržiavať stabilnú hladinu cukru v krvi, urýchľuje prechod potravy črevami, teda metabolizmus zrýchľuje. V súvislosti so zhoršujúcou sa kvalitou kostí je potrebné stravu obohatiť o potraviny bohaté na vápnik. Patria medzi ne napríklad jogurty, mliečne výrobky, tofu, sardinky, mandle, sója, mak, špenát, brokolica...                                                                                                                   

Vyberajme si potraviny čerstvé, kvalitné. Radšej menej a kvalitne ako zjesť niečoho kvantum a zbytočne si zaťažiť organizmus.

Ak ste doteraz nešportovali a ani ste sa príliš nezaoberali zložením vašej stravy, je najvyšší čas to zmeniť. Lepšie teraz ako nikdy, neodkladajte zmenu na neskôr. Na naštartovanie a motivovanie  vám môže pomôcť naša Mdietavyužite naše výživové poradenstvo.

Veď chceme sa nielen dožiť vysokého veku, ale hlavne čo najdlhšie fungovať plnohodnotne.

Na záver – riaďme sa týmito zásadami:

  1. Zdravá, vyvážená, nutrične hodnotná strava v primeranom množstve
  2. Dostatok pohybu, cvičenia, aj vonku - otužovanie organizmu
  3. Psychohygiena – optimálne nastavenie aktivít, sociálnych kontaktov, odpočinku
 
Špeciálne ponuky, o ktorých budete vedieť prví!

Nové ponuky
diétnych pokrmov,
zľavy, novinky od mdiety

Proteínové jedlá MDieta sú vhodné aj ako doplnok k bežnému stravovaniu. Sú vhodnou voľbou ak ste sa rozhodli v diéte pokračovať, ale aj vtedy, ak ste ju práve ukončili a máte záujem trvalo si udržať želanú telesnú hmotnosť.

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER

 

Poštovné zdarma nad 66 €

V prípade objednávky nad 66 € neplatíte žiadne poštovné. Tovar vám doručíme kamkoľvek, v akomkoľvek množstve.

 

Online podpora

Sme tu pre vás aby sme vám poradili, každý pracovný deň od 8:00 do 16:00! Neváhajte nás kontaktovať!

 

Bezpečné platby

Platba prostredníctvom nášho eshopu je zabezpečená a vaše údaje sú chránené.

 

Doručenie najneskôr do 3 dní

Pri objednávke produktov garantujeme doručenie do troch pracovných dní od zadania objednávky!