Domov | Články o chudnutí | Čo na desiatu a olovrant počas diéty

Výživový poradca

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA

Čo na desiatu a olovrant počas diéty

sep 27 / 2018

Desiatovanie počas redukčného programu určite odporúčame. Na jednej strane neprídete na obed úplne vyhladovaní s chuťou zjesť všetko, čo vidíte. Na strane druhej je to signál pre telo, že si nemusí ukladať tukové zásoby na neskôr, ale môže pokojne pokračovať v zabehnutom metabolizme, pretože aj medzi hlavnými jedlami mu zabezpečíme malý prísun živín. Z rovnakého dôvodu je dôležité aj malé poobedné jedlo – olovrant. Na večeru potom nezhltnete celú chladničku a ak dodržíte niekoľko jednoduchých rád, obe "malé" jedlá vám pomôžu k získaniu správnej hmotnosti.

Mnoho klientov sa pýta, kedy je vhodný čas na desiatu. U každého je tento čas individuálny, pretože závisí najmä od raňajok. Väčšinou odporúčame medzi dvomi jedlami prestávku 2,5 – 3 hodiny. Desiatu by ste však mali stihnúť medzi 9 – 11 hodinou. Najväčšou dilemou však ostáva otázka, čo desiatovať počas diéty?

Dobrá správa pre maškrtníkov

Doobeda je naše telo schopné prijať viac energie a lepšie stráviť sacharidy. Preto ak patríte k tým, ktorí si nevedia odoprieť sladkosti, na olovrant si ich pokojne môžete dopriať. Pozor – pod sladkým máme na mysli komplexné sacharidy, ktoré nájdete v ovocí, zelenine či mliečnych výrobkoch. Výbornou desiatou je jogurt s ovocím a medom, ovsené vločky s ovocím alebo aj kvalitná müsli tyčinka či proteínová tyčinka. Keďže počas diéty by ste sa mali vzdať rafinovaných cukrov, určite nedesiatujte keksy, čokoládu, zákusok ani sladké pečivo.

Náš tip na desiatu počas diéty:

Doprajte si bielkovinový olovrant

Najdôležitejšia rada pre všetkých, ktorí sa chcú zdravo stravovať je – predbehnite hlad ešte skôr, ako naozaj príde. Najmä v práci zabúdame olovrant, pretože s blížiacimi sa večernými hodinami máme väčšinou už v hlave otázku, čo si dáme na večeru. Olovrant však udržuje náš metebolizmus v pohybe a je rovnako dôležitý ako desiata. Na olovrant by ste sa mali vyhnúť sladkostiam – pri diétach nie je v poobedných hodinách príliš vhodné ani ovocie. Mliečne výrobky však vhodné sú, rovnako ako aj tvaroh, vajíčka a zelenina. Takisto sa nebojte ani syrov či kvalitnej šunky. Pre zdravý olovrant platí podobné NIE ako pre desiatu – žiadne biele pečivo, koláče či iné sladkosti.

Náš tip na olovrant počas diéty:

 
Špeciálne ponuky, o ktorých budete vedieť prví!

Nové ponuky
diétnych pokrmov,
zľavy, novinky od mdiety

Proteínové jedlá MDieta sú vhodné aj ako doplnok k bežnému stravovaniu. Sú vhodnou voľbou ak ste sa rozhodli v diéte pokračovať, ale aj vtedy, ak ste ju práve ukončili a máte záujem trvalo si udržať želanú telesnú hmotnosť.

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER

 

Poštovné zdarma nad 66 €

V prípade objednávky nad 66 € neplatíte žiadne poštovné. Tovar vám doručíme kamkoľvek, v akomkoľvek množstve.

 

Online podpora

Sme tu pre vás aby sme vám poradili, každý pracovný deň od 8:00 do 16:00! Neváhajte nás kontaktovať!

 

Bezpečné platby

Platba prostredníctvom nášho eshopu je zabezpečená a vaše údaje sú chránené.

 

Doručenie najneskôr do 3 dní

Pri objednávke produktov garantujeme doručenie do troch pracovných dní od zadania objednávky!