Domov | Články o chudnutí | Ako schudnúť z brucha? 1. časť

Výživový poradca

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA

Ako schudnúť z brucha? 1. časť

máj 30 / 2018

Ako schudnúť z brucha?

Mnohí z nás si pri chudnutí želajú upraviť vzhľad konkrétnej časti tela. Ako správne schudnúť a začať tvarovať svoju postavu v brušnej partii?

Začnite zmenou jedálnička

Úprava stravy je dôležitým faktorom, na ktorý by ste sa mali pri snahe schudnúť mali určite zamerať. Spolu so správne zvoleným cvičením čoskoro zbadáte výsledky, na ktoré budete hrdí. V dnešnom článku sa zameriame práve úpravu jedálnička, ktorý vám pri snahe schudnúť z brucha veľmi pomôže.

 

1. Dodržiavajte pitný režim

Zabúdate počas dňa na pravidelný pitný režim? Pri chudnutí je tento zdravý návyk obzvlášť dôležitý. Akonáhle znížite príjem tekutín, pre vaše telo je to signál, že si má vodu uložiť do zásoby – mnohokrát v brušnej oblasti. Dostatok vody takisto napomáha zrýchliť metabolizmus a odplavuje toxíny z tela, preto je pre pitie pri chudnutí pre organizmus viac než prospešné

Pozor:  piť by ste mali najmä čistú vodu, prípadne minerálku. Sladké nápoje obsahujú veľa cukru, ktorý snahu schudnúť rýchlo prekazí.

Tip: na pitie určite nezabudnete, ak budete mať vodu neustále na očiach. Vyložte si v kancelárii na stôl pollitrový pohár, na cesty si so sebou vždy zoberte fľašu s vodou.

2. Vsaďte na proteíny

O prospešnosti proteínov sa tohouž popísalo mnoho, preto sa prikloníme len k jednoduchšiemu zhrnutiu. Na strávenie proteínov spotrebuje telo omnoho viac energie, ako pri trávení cukrov, či tukov. Vďaka tomu váš metabolizmus pracuje rýchlejšie a telo prestane ukladať do zásoby tuk, čo sa pozitívne zobrazí aj na vzhľade vášho brucha. Nezabudnite preto do jedálnička zaradiť vajíčka, ryby, morské plody či mliečne výrobky. Aj bielkovinová diéta MDieta je založená na hyperproteínových produktoch, ktoré vám pomôžu pri snahe zredukovať hmotnosť a upraviť tak vzhľad vášho bruška.

Kokosová tyčinka s burizónmi3. Povedzte nie cukru a sladkostiam

Sú pre vás sladkosti neodmysliteľnou súčasťou stravovania? Ak prijímate cukor vo veľkých množstvách, premení sa na tuk, ktorý sa ukladá práve na problematických partiách. Dobrou správou je, že ak sa neviete sladkostí vzdať, viete ich nahradiť zdravším variantom, ktorý vám dokonca pri chudnutí pomôže.
V našom e – shope nájdete napríklad tyčinky, sušienky či iné sladkosti, so zvýšeným obsahom bielkovín a zníženým obsahom cukru. Pochutnať si teda môžete aj počas diéty a bruško tým neutrpí.

 

 

 

 

4. Pomôžte si vlákninou

Vláknina je pri snahe schudnúť veľmi dôležitá a jej príjem v podobe povolených druhov zeleniny odporúčame aj pri redukčných programoch MDieta aj popri fázach, kedy je strava klientov zložená výhradne z hyperproteínových produktov. Vláknina vás rýchlejšie zasýti a rovnako pocit nasýtenosti udrží, preto máme pri jej prijímaní tendenciu zjesť menej. Taktiež pomáha pravidelnému vyprázdňovaniu. Nájdete ju v zelenine, strukovinách, orechoch, ovocí či obilninách a ovsených vločkách. Popri prijímaní vlákniny nezabúdajte na pitný režim, ktorý účinky vlákniny podporuje.

 

V ďalších článkoch sa zameriame tiež na konkrétne cviky, ktoré pomôžu vyformovať vaše brušné svaly. Držíme vám palce pri chudnutí!

 
Špeciálne ponuky, o ktorých budete vedieť prví!

Nové ponuky
diétnych pokrmov,
zľavy, novinky od mdiety

Proteínové jedlá MDieta sú vhodné aj ako doplnok k bežnému stravovaniu. Sú vhodnou voľbou ak ste sa rozhodli v diéte pokračovať, ale aj vtedy, ak ste ju práve ukončili a máte záujem trvalo si udržať želanú telesnú hmotnosť.

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER

 

Poštovné zdarma nad 66 €

V prípade objednávky nad 66 € neplatíte žiadne poštovné. Tovar vám doručíme kamkoľvek, v akomkoľvek množstve.

 

Online podpora

Sme tu pre vás aby sme vám poradili, každý pracovný deň od 8:00 do 16:00! Neváhajte nás kontaktovať!

 

Bezpečné platby

Platba prostredníctvom nášho eshopu je zabezpečená a vaše údaje sú chránené.

 

Doručenie najneskôr do 3 dní

Pri objednávke produktov garantujeme doručenie do troch pracovných dní od zadania objednávky!