Vyskúšali sme: ako vyzerá jeden deň s našim jedálničkom?

dy keď sa klientov pýtame, čo je podľa nich najťažšie na diétach, odpovede sú väčšinou podobné. Na diéte človek „hladuje“, má neustálu chuť na sladké či slané snacky alebo diéta dosť dobre nechutí na to, aby sa dala dodržať. Dnes sme za vás vyskúšali jeden deň s diétnym jedálničkom pre prvú a zároveň najprísnejšiu fázu MDiety. Pozrite sa spolu s nami, ako diétovanie s MDietou funguje.

08:00 - raňajky

Na raňajky sme zvolili sladké jedlo – ovsenú kašu. Kašu sme rozmiešali podľa návodu s 80 ml vody a raňajky boli v podstate hotové. Kaša má výbornú chuť, takže nemáte pocit že ju potrebujete dosladzovať. Veľmi dobre ale chutí posypaná so škoricou! Ak sa bojíte, že vám kaša na raňajky stačiť nebude, budete prekvapení. Proteíny vás totiž zasýtia do ďalšieho jedla.

Náš tip: pred raňajkami a najlepšie hneď po zobudení si doprajte plný pohár čerstvej vody, napríklad s citrónom. Po noci bez tekutín sa vaše telo vďaka vode rýchlo zobudí a váš metabolizmus sa naštartujte jednoduchšie.

Čas prípravy: menej ako minúta

10:00 – desiata

Na desiatu sme si vybrali jednu z tyčiniek MDieta. Čokoládové waffle si môžete dopriať ku káve bez cukru a mlieka. Waffle sú hotové, stačí ich len odbaliť. V MDiete ich máme radi, lebo chuťovo pripomínajú obľúbené kávenky.

12:00 – obed

Proteínovú omeletu u nás nájdete vo viacerých variáciách, my sme dnes siahli po verzii so slaninkou. Aby sme sýti ostali na dlhší čas, doplnili sme ju o šampiňóny, ktoré sme opražili na kvapke olivového oleja. Omeletu stačí rozmiešať v šejkri alebo metličkou a zaliať ňou šampiňóny. Nezabudnite si k nej dopriať poriadnu porciu povolenej zeleniny, aby vaše trávenie fungovalo ako má.

Čas prípravy: do 10 minút

Náš tip: ak nemáte čas a podmienky na prípravu obeda v práci, MDieta obsahuje množstvo hotových jedál, ktoré nevyžadujú žiadnu prípravu. Jedálničky sa snažíme prispôsobovať klientom a ich pracovnému tempu, preto vám radi pri akýchkoľvek otázkach poradíme.

15:00 – olovrant

Počas diéty väčšine klientov postačia 4 jedlá denne. Je to preto, že proteínové jedlá sú dosť sýte, energia sa vám uvoľňuje postupne, preto ani nepociťujete hlad. Olovrant sme teda vynechali a namiesto neho si pripravili nesladený zelený čaj. Klienti s vyššou hmotnosťou však začínajú s piatimi jedlami denne.

18:00 – večera

Ako večeru sme zvolili krémovú pórovú polievku. Polievka je chutná aj za studena. My sme si opražili na drobno nakrájaný pór, pažítku, petržlenovú vňať a do tejto zmesi primiešali zmes na prípravu polievky a nechali zovrieť.

Nezabudnite, že do polievky môžete pridať akúkoľvek povolenú zeleninu, takže v prípade ak obľubujete hustejšie polievky, doplniť ju môžete napríklad o varený /dusený karfiól či brokolicu.

Čas prípravy: do 10 minút

Naše zistenia po jednom dni s diétnym jedálničkom:

MDieta je chutná. Dá sa pripraviť na mnoho spôsobov a aj s povolenou zeleninou si viete jedlo dotvoriť tak, aby ste vôbec nemali pocit, že diétujete. Hlad s touto diétou nečakajte. Proteínové jedlá sú naozaj dosť sýte. Po prepočítaní sme zistili, že všetky diétne jedlá spolu stáli do 10 eur, za čo väčšinou nenájdete ani dobrú porciu v reštaurácii. Ďalším pozitívom MDiety je ušetrený čas, ktorý oceníte ráno aj večer.

Inšpirovať sa tiež môžete príbehom našej klientky, ktorá si MDietu vyskúšala a poslala nám svoj príbeh aj fotky premeny. V prípade akýchkoľvek otázok ohľadne diéty nás neváhajte kontaktovať!