Čo na desiatu a olovrant počas diéty

Desiatovanie počas redukčného programu určite odporúčame. Na jednej strane neprídete na obed úplne vyhladovaní s chuťou zjesť všetko, čo vidíte. Na strane druhej je to signál pre telo, že si nemusí ukladať tukové zásoby na neskôr, ale môže pokojne pokračovať v zabehnutom metabolizme, pretože aj medzi hlavnými jedlami mu zabezpečíme malý prísun živín. Z rovnakého dôvodu je dôležité aj malé poobedné jedlo – olovrant. Na večeru potom nezhltnete celú chladničku a ak dodržíte niekoľko jednoduchých rád, obe "malé" jedlá vám pomôžu k získaniu správnej hmotnosti.

55947088_xl_0

Mnoho klientov sa pýta, kedy je vhodný čas na desiatu. U každého je tento čas individuálny, pretože závisí najmä od raňajok. Väčšinou odporúčame medzi dvomi jedlami prestávku 2,5 – 3 hodiny. Desiatu by ste však mali stihnúť medzi 9 – 11 hodinou. Najväčšou dilemou však ostáva otázka, čo desiatovať počas diéty?

Dobrá správa pre maškrtníkov

Doobeda je naše telo schopné prijať viac energie a lepšie stráviť sacharidy. Preto ak patríte k tým, ktorí si nevedia odoprieť sladkosti, na olovrant si ich pokojne môžete dopriať. Pozor – pod sladkým máme na mysli komplexné sacharidy, ktoré nájdete v ovocí, zelenine či mliečnych výrobkoch. Výbornou desiatou je jogurt s ovocím a medom, ovsené vločky s ovocím alebo aj kvalitná müsli tyčinka či proteínová tyčinka. Keďže počas diéty by ste sa mali vzdať rafinovaných cukrov, určite nedesiatujte keksy, čokoládu, zákusok ani sladké pečivo.

Náš tip na desiatu počas diéty:

Doprajte si bielkovinový olovrant

Najdôležitejšia rada pre všetkých, ktorí sa chcú zdravo stravovať je – predbehnite hlad ešte skôr, ako naozaj príde. Najmä v práci zabúdame olovrant, pretože s blížiacimi sa večernými hodinami máme väčšinou už v hlave otázku, čo si dáme na večeru. Olovrant však udržuje náš metebolizmus v pohybe a je rovnako dôležitý ako desiata. Na olovrant by ste sa mali vyhnúť sladkostiam – pri diétach nie je v poobedných hodinách príliš vhodné ani ovocie. Mliečne výrobky však vhodné sú, rovnako ako aj tvaroh, vajíčka a zelenina. Takisto sa nebojte ani syrov či kvalitnej šunky. Pre zdravý olovrant platí podobné NIE ako pre desiatu – žiadne biele pečivo, koláče či iné sladkosti.

Náš tip na olovrant počas diéty: