4 tipy ako nepribrať na dovolenke

Tešíte sa celý rok, ako si na dovolenke oddýchnete a vychutnáte si všetko dobré čo all inclusive pobyt ponúka, no máte strach, že takýto pobyt ublíži vašej postave? Dnes vám prinášame pár rád, ako si dovolenku užiť a neprísť s kilami navyše.

ako-nepribrat-na-dovolenke

Čaká vás dlhá cesta? Neprežeňte to so sacharidmi.

Mnohí z nás nemajú problém stravovať sa zdravo v domácom prostredí, no akonáhle vyrazíme na cestu, strava sa pre nás stáva problémom. Pripravte sa preto na cestovanie ešte pred odchodom. Vyhnete sa tak vlčiemu hladu, ktorý väčšinou zaženieme pumpovou bagetou či nezdravým pečivom.  Na cestu si preto vezmite napríklad ochutený tvaroh, nakrájajte si zeleninu, vsaďte na oriešky alebo tuniakový proteínový šalát, ktorý zvládne aj vyššie teploty počas presunu. Určite si nezabudnite zobrať poriadnu zásobu vody (nie sladenej), tá by mala pri cestách tvoriť nevyhnutnú súčasť vašej batožiny. Pre všetkých, ktorí trávia množstvo dní na cestách, sme pripravili špeciálny Cestovný balíček MDieta, ktorý obsahuje diétne jedlá bez nutnosti prípravy. Vďaka vysokému obsahu proteínov vás výborne zasýtia a zobrať si ich môžete naozaj kamkoľvek.

Zásady all inclusive stravovania

Vedeli ste, že dovolenkári počas all inclusive priberú v priemere 2 – 5 kíl? Často sa potom stane, že vplyvom roztiahnutého žalúdka pokračujeme v rovnakom stravovaní aj doma. Dodržiavajte tieto zásady dovolenkového all inclusive stravovania, a pribúdajúcich kíl sa obávať nemusíte.

  1. Vyberajte si zdravé možnosti -  medzi bufetovými stolmi v rezorte určite nájdete okrem hriešnych pokrmov aj zdravé alternatívy. Nič nepokazíte bielym jogurtom s ovocím, vajíčkami, rybami, mäsom a poriadnou porciou zeleniny namiesto prílohy.
  2. Naberajte si na malé tanieriky – tie veľké volajú po veľkých porciách. Mnohokrát sme už plní, no keďže jedlo je už na tanieri, zjeme všetko čo sme si priniesli.
  3. Využite možnosti rezortu – vo väčšine hotelov majú k dispozícii fitko alebo ihriská pre outdoorové aktivity, využite ich. Počas dňa obmedzte polihovanie na slnku a radšej si zaplávajte. Po večeri si doprajte prechádzku na čerstvom vzduchu. Stačí neobmedzovať pohyb a dovolenkové kilá sa na vás nenalepia.
  4. Voľte zdravšie alternatívy – miesto zmrzliny si dajte radšej sorbet, sladké alkoholické drinky vymeňte za pohár suchého vína. Pamätajte si, že naozaj nemusíte ochutnať každé jedlo, ktoré bufet ponúka, dovolenku si užijete v každom prípade.

Čo ak ste to s jedlom prehnali?

Ak stratíte vďaka dovolenkovej atmosfére hlavu, dôležité je hlavne nestresovať sa a čo najrýchlejšie nabehnúť na zdravšie stravovanie. Po all inclusive dovolenke si doprajte viacdenný detox. Doprajte si ľahšie obedy a večere so zeleninou namiesto prílohy, pite veľa vody a nezabudnite na pohyb. Pamä Rýchlo zhodiť dovolenkové kilá vám pomôžu aj naše diétne plány. Na podovolenkové chudnutie odporúčame diétny plán BASIC, vďaka ktorému máte naspäť svoju predchádzajúcu hmotnosť už za 2 – 3 týždne.