Príbeh našej klientky: ako som chudla s MDietou

Rozhodla som sa podeliť s vami o svoju skúsenosť s bielkovinovou diétou, pretože vyriešila veľa mojich problémov, ktoré uvediem neskôr. Nejdem opisovať, aké to bolo skvelé a jednoduché, pretože ak sa stravujete ako väčšina ľudí, ktorí na zdravú stravu až tak nedbajú - bude to pre vás nachvíľu šok. Ale neskôr sa z toho stane len pozitívny šok okolia. Dúfam, že týmto článkom inšpirujem ľudí, ktorí nie sú so sebou spokojní a myslia si, že schudnúť je jednoducho nemožné.

Počiatočná hmotnosť: 74,9

Hmotnosť po ukončení diéty: 67,5

Súčasná váha: 64,5

mdieta_klientka

Dĺžka diétneho plánu:  diétu som si rozdelila na 14 dní v prvej fáze a 22 v druhej, takže necelý  mesiac. Je to skoro podobné ako plán FOCUS, ktorý je na stránke. Poradkyne mi dvšak finálne diétu prispôsobili namieru podľa toho, koľko som chcela schudnúť.

Niečo o mne:

Mám niečo po 30ke, sedavé zamestnanie a menej pohybu. Nedá sa povedať, že by som bola vyslovene veľká, no vzhľadom na výšku som mala určite pár kíl navyše. Tie vyskočili najmä po zime a sviatkoch a ako sa jednoducho naberali, také ťažké bolo zbaviť sa ich. Pre MDietu som sa rozhodla na odporúčanie známych a verte mi - dlho som váhala, či do toho ísť. Vždy som si totiž myslela, že keď budem chcieť schudnúť - dám to aj sama, úpravou stravy. No moja pevná vôľa v týchto veciach vždy zlyhala, preto som si povedala, že možno neuškodí striktnejší režim, ktorý jednoducho budem musieť dodržiavať.

Prvé dni niesú ľahké, ale...

Teraz na to spomínam už len ako na udalosť, ktorou som si jednoducho musela prejsť, ale prvé tri dni neboli pre mňa ľahké. Musela som sa zbaviť všetkých sladkostí, všetkých snackov, na ktoré som bola zvyknutá a začať jesť úplne iné jedlá.

  • Vedľajšie príznaky, ktorými som si prešla: najmä málo energie, pretože počas prvej fázy vylučujete zo stravy akékoľvek sacharidy, na ktoré ste boli doteraz zvyknutí. Tretí deň diéty som zavolala výživovým poradkyniam z MDiety a odporučili mi doplniť stravu o vitamíny. V lekárni som si vypýtala tie, ktoré obsahujú asi všetko, čo vaše telo potrebuje :). Neviem či to bolo tým, že už si telo začalo zvykať, ale bolo mi oveľa lepšie. Vitamíny odporúčam pri diéte určite.
  • Moja rada: dodržiavajte pokyny, oplatí sa to! Ja som si prvé dva dni k jedlám MDieta nedala žiadnu zeleninu a bola to chyba. Bola som hladná a nervózna. Akonáhle som si k raňajkovej omelete pripravila poriadnu porciu šalátu z povolených druhov zeleniny, hlad prešiel. Takisto k večeri som si dopriala šalát s trochou olivového oleja a to mi úplne stačilo. Zeleninu potrebujete, predsa len si vaše telo pýta vitamíny.
  • Milé prekapenie: chuť na sladké nikde

Ja sladkosti zbožňujem a to asi bez výnimky všetky - od čokolád, keksíkov až po dezerty a koláče. Bála som sa, že počas striktného režimu ma bude najviac lákať dať si niečo dobré a bola som prekvapená, že sa to vôbec nestalo. Tyčinky a dezerty MDieta, ktoré som     jedla boli dostatočne sladké a dva krát denne vám jednoducho postačia. Najviac som si   obľúbila čokoládový dezert, citrónovú tyčinku - tá bola výborná a svieža a tiež    karamelovú tyčinku s burizónmi. Tie si dávam dokonca aj teraz po skončení diéty, lebo mi jednoducho zachutili.

Hmotnosť klesla skoro hneď

Bála som sa postaviť na váhu, lebo som si vravela, že po 3 - 4 dňoch nemôže byť vidno výsledok. Schudla som 2,5 kila a nechápala som, ako je to možné. Super na tejto diéte je, že ste motivovaní. Nemusíte na výsledok čakať mesiace a keďže ja patrím k ľuďom, čo chcú všetko hneď - tento výsledok ma naozaj potešil.

Čo sa dialo potom

V dnešných dňoch som už asi mesiac a pol po diéte. Začala som sa všeobecne stravovať oveľa zdravšie, súčasťou mojho pravidelného jedálnička je mäso, zelenina, nízkotučné syry. Občas si doprajem aj sladkosti, snažím sa piecť zdravo - miesto klasickej múky používam mandľovú. Od vtedy ako som prestala s MDietou som schudla ešte 3 kilá, čo pripisujem najmä zmene životného štýlu. Viac sa hýbem, chodím na prechádzky a cítim sa jednoducho oveľa lepšie. Pre všetky ženy, ktoré sa radi obliekajú mám tiež inšpiratívne čísla. Z veľkosti 44 je to 36 - 38. a to si na seba kúpite už takmer čokoľvek :)

mdieta-klientka-2