Domov | FAQ

FAQ

Výživový poradca

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA

V niektorých prípadoch ( napr. keď u klienta nie je nutná vysoká váhová redukcia) je možné preskočiť prvú fázu. Klient sa tak začne stravovať podľa pravidiel druhej fázy - tzn. v diétnom programe má povolené jedno zdravé jedlo v detskej porcii denne, ktoré je bohaté na bielkoviny. Pri snahe efektívne schudnúť ( tzn. bez jojo efektu) však neodporúčame preskakovať jednotlivé fázy, ani ich skracovať. Každá fáza má v diétnom programe svoj význam a je dôležité dodržiavať ich pokyny, pokiať to s chudnutím myslíte naozaj vážne.

Trvanie prvej fázy diéty, kedy sa stravujete výlučne produktami MDIeta a povolenými druhmi zeleniny závisí najmä od vašej počiatočnej a cieľovej hmotnosti. Zjednodušene povedané - čím viac chcete schudnúť, tým dlhšia bude prvá fáza bielkovinovej diéty. Ideálne je, ak v druhej fáze zotrváte 2x dlhšie ako v prvej a v tretej fáze 2x dlhšie ako v druhej. Presnú dĺžku prvej fázy vám odporučí náš výživový poradca

Príprava jedál MDieta vám nikdy nezaberie veľa času. Množstvo z našich jedál je však určených aj na priamu konzumáciu. Pre všetkých, ktorí variť nestíhajú, alebo kvôli pracovnej vyťaženosti nemajú čas, sme pripravili špeciálny cestovný balíček, ktorý obsahuje len hotové produkty.

Pri bielkovinovej diéte je chudnutie veľmi rapídne najmä v prvej fáze - v počiatku chudnutia. Telo sa vtedy dostane do ketózy, nastáva spaľovanie tukov, zbavujete sa tukových zásob veľmi rýchlo. Spomalenie chudnutia počas ďalších fáz je prirodzené a očakávané. Odporúčame, aby ste si pred začatím diéty vytýčili presný cieľ - koľko potrebujete schudnúť a na základe toho si zvolili program MDieta. S akýmikoľvek otázkami vám veľmi radi pomôžeme, stačí nás len kontaktovať.

Mnoho klientov sa obáva, že po skončení diéty nastane jo - jo efekt a ručička na váhe opäť stúpne nahor. Ak ste sa držali odporúčaných fáz bielkovinovej diéty, získali ste taktiež správne stravovacie návyky, ktorých sa odporúčame držať aj naďalej. Ak sa obávate prechodu na "normálne" jedlá, odporúčame vám nahradiť jedno jedlo denne vašim obľubeným pokrmom MDieta. Konzumácia takéhoto jedla vám napomôže pri snahe udržať si získanú hmotnosť. Vyskúšať tiež môžete naše doplnkové balíčky MDieta, ktoré uľahčujú prechod k bežnému stravovaniu.

V prípade, ak budete dodržiavať pokyny, ktoré bližšie uvádzame v popisoch prvej, druhej, tretej a štvrtej fázy bielkovinovej diéty, k váhovému úbytku musí dôjsť so stopercentnou istotou. Bielkovinová diéta je založená na princípe ketózy - kedy znížite dávku sacharidov na 50 g denne a vaše telo začne čerpať energiu z tukových zásob. V prípade, ak by napriek dodržaniu zásad jednotlivých fáz nedošlo k váhovému úbytku, kontaktujte nás prostredníctvom online chatu, telefonicky, alebo e - mailom, radi vám poskytneme bezplatnú konzultáciu a pomoc pri vašej diéte.

MDietu odporúčame klientom od 18 rokov, do tohto veku je vaše telo vo vývoji. V prípade, že chcete s bielkovinovou diétou začať skôr, odporúčame konzultáciu s lekárom. Viac o kontraindikáciách bielkovinovej diéty si môžete prečítať TU.

Konzumáciu povolenej zeleniny odporúčame z niekoľkých dôvodov: získate živiny aj z inej ako proteínovej stravy, zachováte si dobré trávenie počas diéty a predídete zápche. Konzumáciou zeleniny tiež získavate dôležitý stravovací návyk, vďaka ktorému v budúcnosti predídete problémom so zachovaním si ideálnej hmotnosti. Pridaním zeleniny k proteínovým jedlám si viete aj z obyčajného jedla vytvoriť vlastný gurmánsky recept, podľa vašej chuti. Ak vám zelenina sama o sebe nechutí, pokojne ju dochuťte soľou, korením či bylinkami.

Pri redukcii hmotnosti s MDietou odporúčame klientom pod 100 kg hmotnosti 4 jedlá MDieta denne, pre klientov nad 100 kg hmotnosti  5 jedál MDieta denne. Hyperproteínové jedlá vás zasýtia na dlhší čas a tak sa môže stať, že nebudete pociťovať hlad. Odporúčame však dodžať počet stanovených jedál denne, aby váš organizmus prijímal potrebné živiny v pravidelných intervaloch. Vynechaním jedla neurýchlite chudnutie - naopak, v niektorých prípadoch sa môže vynechaním jedál redukcia hmotnosti spomaliť.

 
Špeciálne ponuky, o ktorých budete vedieť prví!

Nové ponuky
diétnych pokrmov,
zľavy, novinky od mdiety

Proteínové jedlá MDieta sú vhodné aj ako doplnok k bežnému stravovaniu. Sú vhodnou voľbou ak ste sa rozhodli v diéte pokračovať, ale aj vtedy, ak ste ju práve ukončili a máte záujem trvalo si udržať želanú telesnú hmotnosť.

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER

 

Poštovné zdarma nad 66 €

V prípade objednávky nad 66 € neplatíte žiadne poštovné. Tovar vám doručíme kamkoľvek, v akomkoľvek množstve.

 

Online podpora

Sme tu pre vás aby sme vám poradili, každý pracovný deň od 8:00 do 16:00! Neváhajte nás kontaktovať!

 

Bezpečné platby

Platba prostredníctvom nášho eshopu je zabezpečená a vaše údaje sú chránené.

 

Doručenie najneskôr do 3 dní

Pri objednávke produktov garantujeme doručenie do troch pracovných dní od zadania objednávky!