Porovnávali sme: sladkosti z obchodu a sladkosti MDieta

Tyčinky a iné sladké produkty z našej ponuky patria všeobecne k najobľúbenejším potravinám z nášho e - shopu. Sladké dezerty dokonca tvoria pevnú súčasť prvej fázy diéty, vďaka čomu vás túžba po sladkom nezaskočí a neprekazí vašu váhovú redukciu a organizmus dostane potrebný prísun sacharidov pre spraváne fungovanie. Dnes sme porovnali niekoľko našich sladkostí s tými, ktoré dostať bežne v obchodoch a pozreli sme sa najmä na obsah sacharidov v jednotlivých kúskoch. Výsledky vás možno milo prekvapia.

mdieta_porovnanie-tyciniek_1

Sladkosť z obchodu

Sacharidy

/100g

Bielkoviny

/100g

Sladkosť

MDieta

Sacharidy

/100g

Bielkoviny

/100g

Karamelová snickerska

61 g

9 g

Karamelová tyčinka s burizónmi

26,20 g

34,50 g

Ovocná musli tyčinka

Cca 30 g

Cca 3g

Tyčinka s červeným ovocím

23,80 g

 

33,20 g

 

Polomáčané sušienky

Cca 60 g

Cca 7g

Kokosové sušienky s čokoládou

9,90 g

33,10 g

 

Vanilkový dezert - chladený

Cca 36 g

Cca 5g

Vanilkový dezert MDieta

15,80 g

 

70,50 g

 

Vanilkový puding

Cca 80 g

Cca 0,3 g

Vanilkový puding MDieta

2,20 g

 

12,00 g

Ovsená kaša s orechmi

Cca 63 g

Cca 11g

Ovsená kaša s jablkami a lieskovými orechmi

 

28,40 g

 

49,40 g

 

Výsledok:

Sladkosti z našej ponuky obsahujú vo všeobecnosti menej sacharidov ako tie bežné. Vďaka tomu nie je prebytočný cukor premenený na tuk a vy sa nemusíte obávať naberania hmotnosti. Popri tom si zachovávajú skvelú chuť. Ďalším plusom je zvýšený obsah bielkovín, ktoré zasýtia, zachovávajú svalovú hmotu a pomáhajú pri váhovej redukcii. Samozrejme, aj pri zdravších sladkostiach je dobré pamätať, že jedna tyčinka na zahnanie chuti na sladké bohato stačí.

Kedy jesť sladkosti?

Pri diétnych programoch MDieta odporúčame dodržiavať rovnaký pomer pri konzumácii sladkých a slaných jedál. Ak máte hmotnosť pod 100 kg a ste v prvej fáze redukcie, mali by ste počas dňa zjesť dve sladké jedlá denne. Tyčinku si môžete dopriať na raňajky a sladký dezert ako olovrant.

V prípade, že nechudnete, no snažíte si svoju hmotnosť udržať, konzumujte sacharidy v doobedných hodinách. Ak nedáte dopustiť na sladké raňajky, pokojne si dajte nízkotučný jogurt s čerstvým ovocím ( pozor - nie prisladzovaný ovocnými zmesami, pretože väčšinu z nich tvorí rafinovaný cukor), alebo zdravú variáciu palaciniek, ktoré si pripravíte z vajíčok, vody, roztlačeného banánu a zdravšej varianty múky - napr. mandľovej, ktorá obsahuje málo sacharidov.

Sacharidy sú pre vaše telo potrebné

Na mysli máme však také, ktoré sú aj prospešné. Medzi sacharidy patrí napríklad aj vláknina, ktorá je dôležitá pre pravidelné vyprázdňovanie. Aj obyčajná zelenina obsahuje prospešné sacharidy, preto si poriadnu porciu šalátu doprajte k obedu aj večeri.