90 dňová diéta do Vianoc

O 90 dňovej diéte sme už písali v jednom z našich predchádzajúcich blogov. Teraz sa na túto diétu a s tým súvisiacu úpravu postavy za 90 dní pozrieme trošku z iného uhla pohľadu.

Obdobie medzi ukončenou letnou dovolenkou až do vianočných sviatkov je dostatočne dlhé a spravidla je aj kľudnejšie a jednotvárnejšie. Z tohto dôvodu je práve toto obdobie ideálne, aby ste 90 dňovú diétu naštartovali, dodržiavali a dotiahli do úspešného výsledku.

Tu je stručný sprievodca, ktorý vám pomôže dosiahnuť tento cieľ.

1. -  30. deň – 1. fáza intenzívna  – táto fáza diéty je štartovacia, kľúčová, zároveň najrýchlejšia a tým pádom najviac motivujúca. V jedálničku sú zaradené jedlá Mdieta, slané aj sladké,  ktoré sú svojím zložením prispôsobené na rýchly úbytok zásobného tuku. Tieto jedlá je potrebné kombinovať s dostatočným prísunom zeleniny.

31. – 60. deň – 2. fáza stabilizačná – v tejto fáze budete postupne zaraďovať jedlá bohaté na bielkoviny, chudé mäso, ryby, tofu, vajíčka, nízkotučný tvaroh, syr, orechy,  v kombinácii s jedlami Mdieta a samozrejme stále s dostatočným prísunom zeleniny.  V tejto fáze zahrňte do svojho denného programu aj vhodné pohybové aktivity, ideálne so striedaním rôznych intenzít pohybu. Posilníte tak svoje telo a zrýchlite svoj metabolizmus.

61. – 90. deň – 3. fáza udržovacia – v tejto fáze vás čaká postupný úplný prechod zo stravy Mdieta na vyváženú normálnu stravu, ktorá zahŕňa rôznorodé potraviny bohaté na živiny. Zamerajte sa na nutrične bohaté potraviny, ako je  zelenina, strukoviny, v menšej miere ovocie, celozrnné výrobky,  orechy, semiačka, kvalitné druhy mäsa, mliečne výrobky. Osvojte si fyzickú aktivitu ako prirodzenú súčasť vášho životného štýlu.

Je dôležité mať na pamäti, že každé telo je iné a preto sa výsledky počas diéty a po jej absolvovaní môžu líšiť. Pred začatím akejkoľvek diéty je najlepšie poradiť sa s odborníkom na výživu, výživovým poradcom, ktorý vám vie nastaviť individuálny diétny plán.

90 dňová diéta do Vianoc je výzva, ale ak máte dostatočnú motiváciu, pevnú vôľu a držíte sa svojho plánu, môžete dosiahnuť výnimočné výsledky a privítať Vianoce so zdravším a sebavedomejším štýlom.