90 Dňová diéta

Ak dlhodobo bojujete s kilami navyše, určite ste už počuli o 90 dňovej diéte, či o 90 dňovej rozlišovacej diéte. Mnoho ľudí si ju pochvaľuje najmä kvôli tomu, že sa počas nej nemusia úplne vzdať nezdravých jedál. V jedálničku 90 dňovej diéty sme dokonca našli jedlá ako pizza, sladkosti, pečivo, či cestoviny.

Princíp 90 dňovej diéty

Diéta je postavená na striedaní 4 dní (cyklov): bielkovinový deň, škrobový deň, sacharidový deň, vitamínový deň. Ako už samotné názvy napovedajú, každý deň je zameraný na prijímanie pokrmov jedného energetického typu. Okrem toho, 29. deň diéty je založený výhradne na pití vody – vtedy by ste celý deň vôbec jesť nemali. Prijímanie tekutín sa samozrejme odporúča vo veľkom množstve aj počas diéty.

Počas diéty je samozrejme odporúčaný pravidelný pohyb – cvičenie, prechádzky, šport v akejkoľvek forme.

Nevýhody

  • Už z jedálnička možno pozorovať, že diéta nie je vôbec vyvážená a nenaučíte sa počas nej zdravým stravovacím návykom.príjem živín počas diéty nie je vyvážený
  • Diéta nerešpektuje prirodzený cyklus trávenia človeka (väčší výdaj energie počas doobedia a zníženie aktivity organizmu v pokročilých hodinách) – mnohokrát je vo večerných hodinách dovolené jesť viac, ako je pre organizmus potrebné.
  • Diéta nerešpektuje rozumný pomer príjmu zeleniny a ovocia počas dňa

Výhody

  • počas diéty jete prakticky to, čo chcete, musíte len dodržiavať dni na to určené
  • k úbytku váhy dochádza vzhľadom na povahu diéty (nízkoenergetická)